O školce

Na Hořičkách 163
251 62 Louňovice

GDPR:

Pověřencem pro ochranu osobních údajů je firma SUMA spol. s r.o.

• sídlo: Antala  Staška 1074/53A, Praha - Krč, 140 00
  • telefonické spojení: 241 021 999
  • e-mail: suma@sumanet.cz
  • datová schránka: ID iqc8mic

Všeobecné informace:

• Ředitelka školy: Bohumila Nováková
  • Zastupující učitelka v době nepřítomnosti ředitelky: Šárka Andrlíková

1. třídy Rybičky

• třídní učitelky: Šárka Andrlíková, Vlasta Vojtěchová

2. třída Želvičky

• třídní učitelky: Bohumila Nováková, Veronika Obermayerová
  • asistent pedagoga: Karolína Šunková, Kateřina Machková
  • vedení keramiky: Blanka Kosinová

• Domovník: Marie Danielová, Hana Beková
  • Kuchařka: Lucie Holoubková
  • Vedoucí ŠJ a kuchařka: Jana Loidlová

Mateřská škola byla otevřena v roce 1979 v nové účelové budově postavené v akci Z, s kapacitou podle tehdejších norem až 35 dětí. V roce 1999 byla na původní budovu provedena nástavba s bytovými jednotkami a došlo tak i k celkové rekonstrukci budovy.

Postupně, když už místní děti MŠ nezaplnily, byly přijímány i děti z okolních obcí a pro udržení provozu byla také na přechodnou dobu při MŠ zřízena školní družina.

V souvislosti s velkou výstavbou v obci a změnou životního stylu postupně MŠ nepostačovala. Obec řešila potřebnou situaci přístavbou třídy, která proběhla v měsíci květnu - srpnu 2005 a 1. září 2005 byla slavnostně otevřena 2. třída MŠ.

Dvoutřídní MŠ má celodenní provoz s provozní dobou od 7.00 do 16.30 hodin.

• Provoz 1. třídy Rybičky je od 7,00 do 16,30 hodin.
  • Provoz 2. třídy Želvičky je od 7,00 do 16,30 hodin.

Záměrem MŠ je upředňostňovat osobnost dítěte a za pomoci celého kolektivu zaměstnankyň vytvářet MŠ rodinného typu.

MŠ má prostorné třídy vybavené novým účelovým nábytkem.Každá třída má svou šatnu, umývárnu, sociální zařízení a skladové prostory.

• Třída mladších dětí "Rybiček" má kapacitu 22 dětí.
  • Třída starších dětí "Želviček" má kapacitu 20 dětí.

V MŠ je nově zrekonstruovaná školní kuchyně, která tak odpovídá stanoveným hygienickým požadavkům a normám.

V létě 2017 byla  pořízena keramická pec pro polytechnickou výchovu dětí. Od září 2017 je součástí ŠVP práce s keramickou hlínou, kterou zajišťují třídní učitelky pro všechny děti na jednotlivých třídách.

Součástí MŠ je velká zahrada s přilehlým lesíkem.Při pobytu venku děti využívají velkou terasu, pískoviště, altánek a některé další zahradní prvky.

Při procházkách naší krásnou okolní přírodou, jejíž součástí jsou lesy a rybníky, vedeme děti k ochraně živé i neživé přírody.

V průběhu roku se ve školce střídají akce pro děti pořádané různými agenturami (většinou divadelní představení) s akcemi, které pořádáme ve vlastní režii - jedná se o sportovní aktivity, karnevaly, oslavy spojené s významnými dny v roce, polytechnické programy, noční spaní ve školce, akce s rodiči, akce spojené s našimi školními projekty (viz ŠVP ,,Čas hraní, snění, poznávání").

Každoročně probíhá předplavecká výchova  - pokud se přihlásí dostatečný počet dětí.

23.8.2021 Bohumila Nováková

O školce