SVĚT NEKONČÍ ZA VRÁTKY, CVIČÍME SE ZVÍŘÁTKY.

Sokolský projekt ", který je pod záštitou

Ministerstva školství ČR a Svazu měst a obcí ČR.

Záměr projektu

- naučit děti vnímat, že pohyb je nejen pro zábavu, ale že je prospěšný i k tomu, aby          byly zdravé a cítily se dobře, a zároveň je motivovat k tomu, aby měly samy od sebe      potřebu a chuť se hýbat.

Cíl:

- zapojení co nejvíce dětí do pohybových a rozumových aktivit

- podpora rodičů - významnou motivací k pohybovým aktivitám k pohybovým

aktivitám je podpora ze strany rodičů.

Obsah:

- přirozená cvičení, atletika, obratnost, gymnastické dovednosti, manipulace s míčem,      netradiční činnosti, rozvíjení poznávání.

Školní rok 2019/2020:

Školní rok 2018/2019:

I tento rok jsme se zapojili do sokolského projektu. Každodenní pohyb při ranním             cvičení a pohyb v průběhu celého dne je samozřejmostí.Starší děti si oblíbily cvičení     na nářadí.

p  1

Zimní sporty jsme provozovali v době  sněhové nadílky na zahradě i v našem lesíku        na pozemku školky.

pohádka

Na jaře se chlapci a děvčata starší věkové skupiny zúčastnili plaveckého výcviku v          Průhonicích.

p  pohádka

Jarní svátky se dají také využít ke sportování.

pohádka

S rodiči a dětmi jsme si užili společné sportování v rámci ,,Dne otců".

p

I při dopravní akci si děti procvičily hrubou motoriku, zručnost a obratnost.

faktury Šablon III z loňského roku - stačí název a cena (nevím, zda to máme stejně)                                  kolik zbývá na šablonách k dnešnímu dni                                  kolik odchází ze Šablon na školního asistenta měsíčně  cvičení   p

Někdy jsme si užili i hodně netradiční sporty.

pohádka

30.6.2019                                                                Zpracovala Bohumila Nováková

Školní rok 2017/2018:

Do projektu se zapojily obě třídy, celý jej dokončily starší chlapci a děvčata ze třídy          Želviček z důvodu časové náročnosti při plnění úkolů z oblasti  rozvíjení poznání              a matematických představ. Tělovýchovné činnosti však plnily dle metodických                  pokynů děti z obou tříd:

j

m

d

m

23.6.2018                                                                                      Bohumila Nováková